Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Gönderen

Hidratlı kalmak sağlığınız için çok önemlidir ; su vücut sisteminizin ve organlarınızın düzgün çalışmasını sağlar, mesanenizdeki bakterileri temizler, kabızlığı önler ve hücrelerinize gerekli besinleri sağlar. Sağlığınız konusunda endişeleriniz varsa, alkali suyun sağlığa faydalarını duymuş olabilirsiniz.

Alkali Su Nasıl Yapılır

Su filtreleri için pazardaki birçok ev sahibi, alkali suyun potansiyel faydalarından ve hatta bu terimin ne anlama geldiğinden haberdar değil.

Alkali su, nötr 7.0 seviyesinin ötesinde yüksek bir pH’a sahip olan sudur. Alkali su, vücudumuzun “doğal” pH seviyesine (yaklaşık 7,4) daha yakın olan içilebilir suyu yapmak için yaygın olarak üretildi.

Üreticiler, elektroliz yoluyla suyun pH seviyesini yükselten iyonlaştırıcı adı verilen bir makine kullanarak alkali su oluştururlar. Alkali su üreticilerinin web sitelerine göre, makineler gelen su akımını alkali ve asidik bileşenlere ayırır.

Bazı alkali su iyonize değildir, bunun yerine doğal olarak alkalindir çünkü magnezyum, kalsiyum ve potasyum gibi yüksek miktarda mineral içerir . Bizim Alkali Reverse Osmosis Sistemi enerjisini artırmak için suya daha fazla oksijen ekler ve filtrelenmiş su içinde gerekli mineralleri tutar.

Öyleyse neden bu kadar yaygara? Alkali suyun aldatmaya değer olup olmadığını öğrenelim.

Alkali Suyun Sağlık Faydaları

Alkali su, bir dizi potansiyel sağlık yararı taşır. Üreticilere göre, alkali su şu sağlık yararlarına sahiptir:

  • Antioksidanlar – Alkali su, vücudumuzu serbest radikallerden korumaya yardımcı olabilecek antioksidanlar bakımından yüksektir.
  • Bağışıklık Sistemi – Vücut sıvılarınızı daha alkali bir durumda tutmak, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir.
  • Kilo Kaybı – Alkali su, vücuttaki asitleri nötralize ederek kilo vermenize yardımcı olabilir.
  • Reflüyü Azaltır – 2012 yılında yapılan bir araştırma , doğal olarak alkalize edilmiş su içmenin asit reflüsüne neden olan birincil enzim olan pepsin’i etkisiz hale getirebileceğini buldu.
  • Sağlıklı Kalp – Başka bir çalışma , iyonize alkali su içmenin yüksek tansiyon, diyabet ve yüksek kolesterolden muzdarip insanlara fayda sağlayabileceğini buldu.

Alkali Filtrelenmiş Suyu Seçin

Suyunuzu gelişmiş ters ozmoz teknolojisi ile filtrelemek ve doğal olarak daha yüksek bir pH seviyesi için gerekli mineralleri korumak, su kalitesinden endişe duyan ev sahipleri için güvenli ve sağlıklı alkali içme suyu oluşturur. Alkalin RO ile filtrelenmiş su, kirleticileri gidererek ve doğal olarak temiz ve saf kalarak vücudunuzu sağlıklı tutar.

Ekspres Su, içme suyunuzu doğal olarak alkalize ederken kirletici maddeleri filtreleyen iki ürün sunar: Alkalin RO Sistemimiz ve Alkali + Ultraviyole RO Sistemimiz . Sizin için en iyi sistemin hangisi olduğunu öğrenmek için müşteri hizmetleri ekibimizin bir üyesiyle sohbet edin .

Bir yorum bırak