Filtrelenmiş Su Sağlığınızı Nasıl İyileştirebilir?

Gönderen

Su filtreleriyle ilgili hızlı gerçekler: kokuyu en aza indirir, acayip tatlardan kurtulur ve bulanıklık sorunlarını giderir. Ancak insanların filtrelenmiş suyu seçmelerinin ana nedeni sağlıktır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki su altyapısı, kısa süre önce Amerikan İnşaat Mühendisleri Derneği’nden D derecesi aldı . Organizasyon, kirlenmiş su kütlelerini ve tükenmiş akiferleri en önemli endişeler olarak gösterdi.

Su kaynağımızda kurşun gibi ağır metaller ve klor gibi kimyasallar bulunduğundan, filtrelenmiş suyun sağlığımızı iyileştirebileceğini ve bizi ciddi sağlık sorunlarından koruyabileceğini duymak rahatlatıcıdır. Ama nasıl?

Kanser Riskini Azaltın

Musluk suyunun çoğu, mikroorganizmaları uzaklaştırmak için kimyasallarla işlenir. Klor ve kloraminler gibi kimyasallar mikro organizmaları temizlemede etkilidir, ancak kendi başlarına sağlık sorunlarına neden olabilirler. Klor, dezenfeksiyon yan ürünleri oluşturmak için su kaynağındaki organik bileşiklerle etkileşime girebilir . Trihalometanlar (THM’ler) bir tür yan üründür ve kanser riskinizi artırdığı ve potansiyel olarak üreme sorunlarına neden olduğu bilinmektedir. Klor ve kloraminler, mesane ve rektal kanserler geliştirme riskinin artmasıyla bağlantılıdır .

Filtrelenmiş suyun sağlığa faydaları, bu zararlı kimyasallara maruz kalmadığınız için kanser riskini azaltır. Filtrelenmiş su saf, temiz ve içilmesi güvenlidir.

Hastalıklardan Koruyun

Borular sızdığında, E. coli bakterileri gibi zararlı mikroorganizmaları aşındırır veya kırar, çevredeki toprak ve su kütlelerinden içme suyunuza girebilir. Su kaynaklı patojenler, hafif karın kramplarından Lejyoner hastalığına kadar değişen sorunlara neden olabilir .

Ultraviyole ışık (veya UV) koruması ile donatılmış bir su filtreleme sistemi , bir patojenin veya mikroorganizmanın üreme yeteneğini yok edecektir. Filtrelenmiş su sizi ve ailenizi organik maddenin neden olduğu çok çeşitli virüslerden ve hastalıklardan koruyabilir.

Cildinizi ve Saçınızı Nemlendirin

Klorlu suda duş almak cildinizin kurumasına, çatlamasına, kızarmasına ve tahriş olmasına neden olabilir. Klorlu su da saçınızı matlaştırabilir. Tüm bu semptomlar yerel havuzlarda vakit geçiren yüzücüler için yaygındır, ancak evinizdeki duş için cildinizi ve saçınızı klor ile tahriş etmenize gerek yoktur.

Tüm ev su filtreleme sistemleri, klor ve kloraminler gibi kirletici maddeleri evinize girdiklerinde filtreler . Suyunuz ister mutfak lavabonuzdan ister duş başlığından gelsin, sert kimyasallar içermez. Birkaç ay filtrelenmiş suda duş alırsanız, saçınızın daha canlı ve cildinizin daha yumuşak ve esnek olduğunu fark edebilirsiniz.

Yemeğinizi Temizleyin

Salata hazırlamadan önce yeşilliklerinizi lavaboda yıkamak kadar basit bir şey, öğle yemeğinizi klor ve diğer sert kimyasallarla enfekte edebilir. Yiyeceklerinizde zamanla klor tüketmek meme kanserine yakalanma riskinizi artırabilir – Scientific American , meme dokusunda kansersiz kadınlara kıyasla % 50-60 daha fazla klor yan ürünü bulunduğuna dikkat çekiyor . Filtrelenmiş su, sizi yemeğinizde klor yutmanın tehlikelerinden korur.

Yemeğinizi kimyasal ve kirletici içermeyen filtrelenmiş suyla hazırlayarak daha lezzetli, daha iyi yemekler hazırlamış olursunuz. Klor, bazı yiyeceklerin, özellikle makarna ve ekmek gibi ürünlerin tadını ve rengini etkileyebilir.

İrem Su ile Sağlıklı Kalın

Ailenizi içmek, yemek pişirmek ve duş almak için temiz, saf suya bağlayan basit bir su filtreleme çözümüne hazır mısınız? Daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlamak için müşteri hizmetleri ekibimizin bir üyesiyle konuşun veya doğrudan 1-800-992-8876 numaralı telefondan bizi arayın . Pazartesiden Cumaya 10: 00-17: 00 PST arasında görüşmeye hazırız. Kurulumu ve bakımı çok kolay olan bir su filtresi sistemiyle ailenizi kirleticilerden koruyun.

Bir yorum bırak