Su Faturanızda Tasarruf Etmek İçin İpuçları

Gönderen

Tatlı su sınırlı bir kaynaktır ve nüfus arttıkça, şehir su kaynaklarını arıtma ve filtreleme maliyeti de artar. Genel su kullanımınızı azaltmak yalnızca çevre için harika olmakla kalmaz, aynı zamanda su faturanızda büyük miktarda değişiklikten de tasarruf etmenizi sağlar.

Sudan tasarruf etmenin birçok yolu, günlük rutininize dahil edilebilecek basit yaşam tarzı düzenlemeleridir. Maliyet tasarrufu sağlayan, su tasarrufu sağlayan en önemli ipuçlarımızla suyu korumak için üzerinize düşeni yapın.

Evinizdeki Suyu Koruyun

  • Yarım yükte çalıştırmayın – İster çamaşır makineniz ister bulaşık makineniz, yarı dolu bir cihazda bir döngü çalıştırmak galon su israfına neden olur. Bulaşıkların önceden durulanması da su israfına neden olur – sadece güçlü bir deterjana güvenin. Çamaşır makinenizle paradan tasarruf etmek istiyorsanız, kalıcı pres seçeneğini kullanmayın, çünkü bu, döngü başına ek 5 galon kullanacaktır.
  • Bir duş kovası kullanın – Duş alırken küvetinizin giderinin yakınına bir kova bırakın. Bu suyu bitkilerinizi beslemek için yeniden kullanabilir veya günün ilerleyen saatlerinde bazı yemekler hazırlayarak günlük su kullanımınızı azaltabilirsiniz. Makarnayı kaynattığınız suyu su bitkileri olarak da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Besinleri severler! Lavaboya dökmeyin.
  • Tuvalet tankınıza ağırlık ekleyin – İki plastik şişeyi bir inç kadar kum veya çakıl ile doldurun ve ardından su ile doldurun. Tuvaletinizin kullandığı su miktarını azaltmak için bu iki şişeyi tuvalet tankınıza yerleştirin ve günde 10 galon su tasarrufu sağlayın ( sifon başına yaklaşık yarım galon). Alternatif olarak, benzer bir etki elde etmek için tankın altına bir tuğla yerleştirin. Ancak, bir WaterSense® logosu görürseniz, banyonuzu hoş olmayan bir koku ile doldurabileceği için bu su tasarrufu yönteminden kaçının.

Açık Havada Suyu Koruyun

  • Su sayacınızı kontrol edin – Evinizin içinde veya çevresinde herhangi bir yerde gizli sızıntılar olabilir. Tesisatınızdaki bir sızıntıdan suyun çıkıp çıkmadığını belirlemek için dışarı çıkın ve su sayacınızdaki okumayı kontrol edin. Suyun kullanılmadığı 120 dakikalık bir süre bekleyin (bu nedenle bitkilerinizi yıkamayın veya sulamayın) ve sayacın farklı okuyup okumadığına bakın. Eğer öyleyse, bir sızıntı var!
  • Hortumu atlayın – Arabanıza derinlemesine temizlik yapma zamanı geldiyse hortumla püskürtmeyin. Bir kova ve süngerle yıkamaya yapıştırın: Bu yöntemde yalnızca 1 ila 3 galon su kullanılır. Arabanızı yıkamak , ortalama olarak dakikada 6 galon su israfına neden olur. Evde arabanızı yıkamak yerine suyu geri dönüştüren bir araba yıkamaya kapsamlı bir araba yıkama yolculuğu istiyorsanız.
  • Buharlaşmayla mücadele edin – Gün boyunca çimlerinizi sulamayın: Çimlerinizi güneş dışarıdayken sulamak, buharlaşmadan bol miktarda su kaybına neden olur. Birçok şehirde, ev sahiplerinin sabahın erken saatleri veya akşamları dışında çimleri sulamasını yasaklayan yönetmelikler vardır. Havuzunuzu kullanmadığınız zamanlarda kapatarak da sudan tasarruf edebilirsiniz – bu havuz suyu da buharlaşacaktır!

Evinizi Güncelleyin

  • Düşük akışlı duş başlıkları takın – basitçe banyonuzda orijinal duş başlıklarını bulundurarak fark ettiğinizden daha fazla para harcayabilirsiniz. EPA’nın WaterSense® programı sayesinde, ailenize yılda yaklaşık 2900 galon su tasarrufu sağlayabilecek, suyu verimli kullanan bir duş başlığı bulmak kolaydır .
  • Armatürleri ve cihazları iyileştirme – Düşük akışlı duş başlıkları oldukça ekonomiktir, daha büyük bütçeli aileler, düşük akışlı tuvaletlere geçebilir, WaterSense® çamaşır ve bulaşık makinelerini kurabilir ve su kullanımını daha da azaltmak için musluklarını havalandırabilir.

Su faturanızda biriktirdiğiniz tüm parayla, aileniz için daha iyi su kalitesine yatırım yapmak için makul bir meblağ ayırabileceksiniz. Bir 3 Evre Tüm Ev Su Filtresi içme suyundan 52 zararlı kirletici üzerinde ortadan kaldırır her gün basitçe saf filtrelenmiş su teslim etmek.

Bir yorum bırak